Ofis Mobilyası Alırken Dikkat!

Ofis mobilyası çalışma alanlarımızda en fazla kullandığımız, en çok zamanı geçirdiğimiz ürünlerden bir tanesidir. Görüşmeler, toplantılar, çalışmalar, planlamalar vs gibi tüm iş etkinlikleri burada gerçekleştirilir. Bu kadar önemli olan bir ürün içinse seçim yapmak doğru modelle ofis dekorasyonunu gerçekleştirmek iş performansı için önemlidir. Sizlere 1965 yılından bu yana tecrübelerimizden esinlenlenerek bu yazıyı hazırladık. 


Ofis MobilyasıÇalışma alanı içinde gerçekleştirdiğiniz tüm dekorasyon çalışmaları işlevsel bir alan oluşturmak için çalışanlarınıza konforlu bir alan sağlamak için olmalıdır. Aksi halde personelinizi markanıza bağlamak ve verimli bir iş performansı beklemek yetersiz olacaktır. Peki ofis mobilyası seçimlerinizi nasıl yapmalısınız?


1-Departmanları doğru ayırın ve bu alanlarda nelere ihtiyaç olduğunu belirleyin. Örneğin; üç tane departman yöneticiniz varsa 3 tane yönetici masa takımına ihtiyacınız var demektir.

2-Kurumsal kimliğinize uygun renkte ve tasarımda ürünler seçmeye özen gösterin. Örneğin; bilişim sektöründe bir firmaysanız klasik ofis mobilyaları seçimi sizin için yanlış olacaktır.

3-Renklere özen gösterin. Kalabalık bir ofiste çalışılacaksa koyu renklerden uzak durmalısınız. Ofis içinde genel olarak ahşap kullanımı ahşap desenler ön plana çıkar. Bu yanlış bir algı tek ve sade bir renkle seçilen mobilyalar karmaşık bir görünüm yaratmayacağından çalışma ortamı daha ferah görünecektir.

4-Dinlenme alanları oluşturun. Ofis koltukları üreticileri her yıl birbirinden farklı ve iddaalı ortak alan koltuklarını kullanıcılara sunuyor. Bu ürünlerle hem çalışanlarınız hem ziyaretcileriniz için rahat bekleme/dinlenme alanları oluşturabilirsiniz.


Ofis Masaları Teknik Detaylar

Yazının başında da belirttiğimiz gibi ofis masaları tüm iş etkinliklerinin yapıldığı önemli alanlardan birisi. Kaliteli ve yaşanabilir bir ofis dizaynı için çalışma alanlarında özel bir çalışma yapmak gerekir. Kullanılacak ofis mobilyaları tamamen kullanıcı odaklı olmalıdır. bunu şöyle açabiliriz; çalışan için modüler çözümler sunan, ofis içinde gerekli hareket alanını sağlayan ve tamamen ihtiyaca uygun detaylarla güçlendirilmiş mobilyalar. Böyle bir ofiste çalışmak personel için her zaman daha keyifli olacaktır. Kalite ve ergonominin buluştuğu ofislerde işlevsel alanlar yaratmak çok daha kolaydır ve motivasyon açısından mutlaka uygulanması gereken bir sistemdir.

Mobilya tercihlerinde kaliteli ve ergonomik ürünlere önem vermeniz gerekir. Uzun saatler çalışan personelin çalışma saatlerini konforlu bir alanda geçirmesi motivasyonunu olumlu yönde etkileyecektir. 

 


Diger Yazilar