Teslimat ve İade

TESLİMAT & İADE 

TÜKETİCİNİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ


 1. Tüketici, kendisi ve satın almak istediği ürün/hizmet hakkındaki bilgileri doğru ve eksiksiz vermek durumundadır. Tüketici hizmet kalitesinden en iyi biçimde yaralanmak için protokolün kendine yüklemiş olduğu tüm yükümlülükleri eksiksiz yerine getirmelidir.
  2. Tüketici, mesafeli satış sözleşmesinde öngörülen ödeme planına uygun ve öngörülen zamanda ödemesini yerine getirmek durumundadır.
  3. Tüketici, ürünü teslim aldığı anda kontrol etmek ve vakit geçirmeden üründeki kusuru bildirmek yükümlüğü altındadır.Ancak ambalajı açılmış, kullanılmış ürünler geri alınma kapsamında değildir. Taşıma ile alakalı herhangi bir kusurdan kaynaklı hasarlar teslim anında ya da vakit geçirmeden bildirilmek zorundadır.
  4. Tüketici, hasar ve protokolün yüklediği diğer konularda bildirim yükümünü yerine getirmek zorundadır.

  SİPARİŞ VE SATIŞ ŞARTLARI

  1. Şirketimiz, mesai saatleri içinde (hergün 10:00- 18:00 arası) yapılan siparişleri gün içinde değerlendirecektir. Saat 18:00'den sonra gelen siparişleri ise, takip eden iş günü mesai saatleri dahilinde işleme alacaktır.
  2. OzelMetal.Com.Tr' e verdiğinuz siparişler en geç 7(Yedi) ya da 8(Sekiz) iş gününde Kargo'ya verilir.
  3. Tüketici, sipariş ile alakalı olarak Şirketimiz a verdiği bütün bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, gerektiğinde sipariş bilgileri arasında belirtilen telefon numarası ve e-posta adresinden kendisi ile bağlantı kurulabileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
  4. Tüketici tarafından verilen sipariş işleminin başarı ile tamamlanması sonrasında Şirketimiz tüketici tarafından belirtilmiş olan e-posta adresine, sipariş işleminin tamamlanmış olduğu konusunda bilgi veren bir e-posta mesajı gönderecektir.
  5. Şirketimiz, sattığı ürünler için stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Gün içerisinde yayımlanan ürün, stok adeti bittiğinde satıştan kaldırılır. Fakat, tedarikçide bitmiş olan stok olan ürünlerin teslim edilememesi gibi durumlarda ilgili bölüm tarafından tüketiciye e-posta mesajı ile bilgi verilir ve ürün bedeli karşılığı bloke edilen tutar kredi kartınızdan kaldırılır.

  ÖDEME

  1. İşbu sözleşmeye konu web sitesinden verilen siparişlere ilişkin ödemeler Yapıkredi Bankası isimli Bankaya ait Visa, Master ve Diners Kartları ile gerçekleştirilebilmektedir.Para transferi ve benzeri satın alma yolları için tüketici direk olarak Şirketimiz ile sipariş mail adresinden temas kuracaktır. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı veya Şirketimiz un hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.
  2. Tüketici, işbu sözleşemeye konu Site' yi ve hizmetleri kullanmak için gerekli olan ücretleri ve uygun düşen tüm vergileri ödemekle yükümlüdür.
  3. Kredi kartı işlemlerinde bilgi nakli Şirketimiz tarafından SSL olarak güvenli bağlantı ile sağlanacaktır. Tüketicinin kredi kartı ödemesi ve provizyonu otomatik şekilde SANALPOS sistemi sayesinde sağlanacaktır. Mücbir nedenler dışında Şirketimiz tarafından tahsil edilen miktarın geriye ödenmesi söz konusu değildir.
  4. Şirketimiz tarafından sözleşmeye konu web sitesinde ürünlere dair Fiyatlara KDV dahildir. Sipariş edilen ürünlerin teslimatına ilişkin ulaşım masrafları tüketiciye aittir.
  5. Tüketicinin bir ticari firma olması halinde, tüketicinin belirttiği fatura bilgileri doğrultusunda fatura düzenlenerek sipariş veren firmaya ulaştırılır.Tüketicinin gerçek kişi olması halinde fatura düzenlenecek ve adresine ulaştırılacaktır.
  6. Tüketicinin satın aldığı ürünlere dair yapacağı ödemenin kredi kartının ya da banka hesabının provizyonu akabinde başarılı sonuçlanması ile Şirketimiz' in tüketicinin siparişini yerine ulaştırma yükümlülüğü doğacaktır.
  7. Şirketimiz sunduğu hizmetlerin bir kısmını ya da tümünü, uygulamakta olduğu ücret politikasını daima değiştirme hakkına sahiptir. Ücret politikası ile alakalı değişiklikler, duyurusunun Site'de yayımlanmasıyla birlikte, eş zamanlı etkinleşmiş olacaktır.
  8. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Şirketimiz sorumlu değildir.

  TESLİM İLE İLGİLİ HÜKÜMLER

  1. Şirketimiz, tüketicinin siparişi kendine ulaştığı andan itibaren en geç on gün içinde söz konusu ürünü tüketiciye ulaştıracaktır. Şirketimiz, daha önce haber verme kaydıyla bu süreyi beş gün daha uzatma hak ve yetkisine sahiptir.
  2. Siparişlere ilişkin ulaştırma masrafları tüketiciye aittir. Tüketicinin sipariş tutarını siparişin tamamlanması halinde, tüketicinin kredi kartından tahsil edilecektir. Ulşatırma ve kargo masrafları teslimat esnasında kargo yetkilisi tarafından tüketiciden tahsil edilecektir.
  3. Şirketimiz; tüketici tarafından sipariş edilen ürünün teslimatını, siparişi takip eden 10 iş günü içerisinde gerçekleştirecektir.
  4. Teslimat için belirtilen adreste tüketicinin kendisi bulunmuyorsa, adreste bulunmakta olan ve tüketici ile aynı konutta yaşamakta olan diğer kişilere ya da tüketicinin yardımcılarına teslimat yapılır.
  5. Tüketici, sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğü paketleri teslim alırken firma yetkilisi önünde açıp kontrol etmek ve eğer üründe herhangi bir kusur mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almamak ile yükümlüdür. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla beraber en kısa sürece Şirketimiz' e bildirilmelidir. Şirketimiz en kısa bir süre içinde yeni ve daha sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır. Paket tüketici tarafından teslim alındıktan sonra teslimatçı işletmenin görevini layıkıyla yapmış olduğu kabul edilmiş sayılır.
 2. Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla Şirketimiz, protokolden doğan ifa yükümlüğünün süresi dolmadan, tüketiciye eşit kalite ve fiyatta mal ya da hizmet tedarik edebilir ayrıca sipariş konusu mal ya da hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığını öne sürerek, protokol konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu, protokolden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir, ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri 10 gün içerisinde tüketiciye iade eder.
 3. İşbu protokolde belirtilen koşulların TÜKETİCİ tarafından tam olarak yerine getirilmemesi durumunda Şirketimiz, tüketicinin sipariş ettiği ürünlerin teslim edilmemesinden sorumlu olmayacaktır.
  8. İptal işlemleri için 24 saat içerisinde arama yapmanız gerekiyor.

  CAYMA HAKKI İLE İLGİLİ HÜKÜMLER

  1. Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli protokollerde, teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içinde malı iade hakkına sahiptir. Açılmış ya da tahrip edilmiş ambalajlar ile özel renk seçilerek sipariş verilmiş ya da kullanılmış ürünler bu kural kapsamı dışındadır..
  2. Tüketici, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin olarak yukarıdaki maddede belirtilen cayma hakkına ait hükümlerden faydalanamayacaktır.
  3. Tüketicinin ürünü iade etmesi ya da alışverişinden cayması halinde, ürünü tüm fatura kopyaları ile birlikte tam olarak Şirketimiz' e iade etmelidir.
  4. Tüketici tarafından iade edilen ürünün ücreti Şirketimiz tarafından 10 gün içinde tüketiciye iade edilecektir. Tüketicinin bankasının söz konusu meblağı tüketicinin hesabına yansıtmasında meydana gelecek gecikmelerden Şirketimiz sorumlu değildir.
  5. Yukarıdaki koşullara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti tüketici tarafından ödenecektir.
  6. Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vs. şekildeki ürünlerin iadesi Şirketimiz tarafından kabul edilmeyecektir.
  7. Tüketici ürünü, kendine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısı ile malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
  8. İade koşullarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.İadesi yapılacak ürünler, Şirketimiz' in çalışmakta olduğu kargo şirketleri tarafından Şirketimiz' e ulaştırılmalıdır.
  9. Müşterinin renk seçerek siparişini verdiği ürün iade edilemez.


  WEB SİTESİ

  Şirketimiz, tüketicinin web sitesine ya da herhangi bir web site bilgisine girmesi ya da bunların kullanımından dolayı uğrayabileceği direk olarak, dolaylı, özel, sonuç niteliğindeki veya diğer her çeşit kayıp ya da zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.