Yeni Kurulan Ofisler Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Sağlıklı ve üretken çalışma ortamı oluşturabilmenin esas şartlarından bir tanesi de doğru ofis mobilyası seçimidir. Çalışanların iş yerlerinde ortalama şekilde 9 saatten fazla zaman harcadığını düşünürsek, muhakkak ofisinizi şık ve modern, ferah ve ergonomik mobilyalarla döşemelisiniz. Yeni bir büro kurarken yahut ofisinizi yenilerken satın alacağınız ofis mobilyalarına karar vermeden evvela aşağıdaki noktaları aklınızda bulundurmanız gerekir.

  • Para/Mali Güç
  • Çalışan sayısı ve ofisinizin büyüklüğü
  • Ofiste faaliyetin doğası nedir?
  • İş İstasyonları (Workstation) kullanımı
  • Para/Mali Güç

Yeni kurulan kuruluşların çoğu başlangıç sermayelerini insan kaynağı tedariği ve teknik altyapılara yatırmaktadır. Aslında iyi bir çalışma ortamı oluşturabilmek için mobilya kilit noktadır. Doğru ofis mobilyası seçimi hem müşterilerinize karşı imajınızı oluşturmanızı sağlar hem de çalışanların verimliliği için doğrudan etkilidir.  Sadece bütçe olarak uygun olan değil, aynı sürede uzun yıllar kullanabileceğiniz, dayanıklı, şık ve nitelikli ofis mobilyaları seçin.

Çalışan sayısı ve ofisinizin büyüklüğü

Ofisiniz ticari bir yer olduğundan, ofisinizdeki her santim önemlidir.  Satın aldığınız ofis mobilyaları alanı tıkamamalıdır. Yani ofis mobilyaları satın almadan evvela bir proje yapmalısınız. Çalışan sayınızı ve zaman içerisinde oluşabilecek çalışan sayısı değişikliklerini daima göze almalısınız.

Çalışmanın Doğası

Sektörünüz ne olursa olsun, iş yeri ortamı çalışanların rahatı ve konforu düşünülerek tasarlanmalıdır. Ofis mobilya tercihleriniz ergonomik olmalı, iş yeri ortamında ferah dekoratif aksesuarlara yer verilmelidir.

İş İstasyonları (Workstation Masa)

Özellikle asgari ofisler de iş istasyonları tüm sorunlarınız için en iyi çözümdür. Dora serisinde yer alan Workstation masalar şık ve modern tasarımları ile {değişik|farklı|başka} ofis alanlarına ahenk sağlayabilecek tüm çözümleri sunar. Özel Metal Office Concept mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

2 ve 4’lü Workstation-Çalışma Masaları

Az sayıda çalışanı olan küçük ofisler için ideal olan 2’li ve 4’lü Workstation masalar , klasik kare olabildiği gibi, özgün dizayn alternatiflerine de sahiptir.

-6’lı ve daha çok sayıda Workstation – Çalıma Masası

Kalabalık ofislere yer kazandırma için ideal bir mobilya olan Workstation masalar, altı ve daha çok sayıda ünitenin bir arada kullanılmasıyla yer avantajı sağlar. Çalışanlar içinde yakın iletişim ve koordinasyon ile işleri hızlandırır ve ofislere yer kazandırır.

Habere Ekli Görseller
Yükleniyor ...